SEO optimalizácia pre vyhľadávače & Online marketing

Prečo je SEO optimalizácia potrebná

Mnoho firiem si je už vedomých dôležitosti webovej prezentácie. Nechajú si spraviť web, ktorý vyzerá pekne a spustia ho. Po nejakom čase však zisťujú, že web nespĺňa očakávané ciele, má menšiu návštevnosť ako konkurenčné weby. Webu totiž nestačí byť pekný, keď ho nikto neuvidí.

SEO optimalizácia využíva fakt, že ľudia na internete hľadajú služby, produkty alebo čokoľvek iné cez vyhľadávače. Existujú dva typy vyhľadávania a to fulltextové  (napr. vyhľadávač Google) alebo katalógové (napr. katlóg firiem Azet). Mnohokrát sa firmy domnievajú, že registrácia do katalógov im prinesie návštevnosť, no nie je tomu celkom tak. Nehovoríme síce o žiadnej návštevnosti, ale katalógy sa v takej miere nevyužívajú ako fulltextové vyhľadávače. Vo fulltextových vyhľadávačoch je dôležité byť na najvyšších priečkach, najmä vyššie ako Vaša konkurencia.

Je to dobré preto, lebo žiaden hľadajúci zákazník nie je ochotný sa preklikávať stránkami vyhľadávania. Väčšina si vyberie z prvej strany a ak nie, tak odchádza hľadať inde. Cez vyhľadávače tak nezískate iba náhodného návštevníka, ale potencionálneho zákazníka, ktorý Vás našiel po zadaní konkrétnych kľúčových slov alebo fráz.

Čo znamená SEO optimalizácia pre nás

Všetky optimalizácie začínajú rôznymi analýzami, napríklad analýzou konkurencie, kľúčových slov, súčasných pozícií vo vyhľadávaní a pod. Po analýzach spravíme návrh riešenia SEO optimalizácie, ktorý postupne zapracujeme do webu. To je ale iba polovička optimalizácie – tzv. on-page faktory (on-page faktory sú priamo na Vašej internetovej stránke, jej samotný obsah, zdrojový kód a pod., ktoré ovplyvňujú SEO optimalizáciu). Nemenej dôležitou súčasťou sú aj takzvané off-page faktory (off-page faktory sú mimo Vašej stránky, ktoré ovplyvňujú SEO optimalizáciu). Ide napríklad o odkazy vedúce na stránku z iných stránok. Čo sa týka náročnosti optimalizácie, je to dlhodobejšia záležitosť, lebo webov neustále pribúda, príbúdajú nové metódy hľadania tzv. vyhľadávacie algoritmy. Tým pádom treba analýzy opakovať po nejakých intervaloch a neustále získavať nové spätné odkazy.

Zdieľajte:

Sme pripravený pracovať pre Vás, ozvite sa nám!

Email Marketing

Vytvárame pôsobivé emailové kampane. Oslovte Vašich zákazníkov a zvýšte svoje predaje!

Sociálne siete

Žijeme vo svete sociálnych sietí. Cielené kampane Vám pomôžu osloviť práve tie skupiny ľudí, ktoré potrebujete.

Máte záujem o naše služby?Kontaktujte nás!

Pozývame Vás na stretnutie pri šálke dobrej kávy. Nezáväzne sa porozprávame o Vašej predstave či už ohľadom tvorby novej stránky, redizajne starej, prípadne o zlepšení jej pozícií vo vyhľadávačoch. Alebo máte záujem o naše grafické práce? Určite sa ozvite!


VOLAJTE

Kedykoľvek počas pracovných dní na naše telefónne číslo

PÍŠTE

Pošlite nám email s Vašou otázkou alebo dopytom

KANCELÁRIA

Nájdete nás na adrese Košútska 12, 036 01 Martin